Баскетболистките на Монтана отстъпиха с 64:69 точки, като гост на босненския Орлови в среща от 10-ия кръг на Адриатическата лига при жените. Поражението за момичетата на треньора Стефан Михайлов бе трето. Във временното класиране Монтана заема третото място. Лидер е Будучност, следван от Берое /Стара Загора/.
Равностойно преминаха първите 10 минути от срещата. Във втората четвърт Орлови взеха превес и на почивката водеха с 9 точки – 43:34. След подновяването на играта Орлови на моменти имаше и двуцифрена преднина. Монтана спечели последната четвърт, но до обрат не се стигна. Виктория Стойчева отново не игра за българките.
Снежана Алексич бе най-резултатна за Монтана с 23 точки, а Изабела Рамона добави 13 точки. Тамара Раич реализира 21 точки за Орлови, а Владинка Ерак – 13 точки. Прочети още